دامیننس

دامیننس (dominance)

دامیننس که در معنی لغوی یعنی تسلط یا سلطه می باشد این روزها در مارکت ارز دیجیتال بسیار شنیده می شود . دامیننس که بیشتر در مورد بیت کوین مطرح می گردد به معنی سهم از بازار بیت کوین می باشد . به این معنی که اگر ارزش بازار یا همان مارکت کپ هر رقمی باشد و آن را معادل ۱۰۰ درصد بگیریم …… ارزش بازار یا مارکت کپ بیت کوین چه سهمی از ۱۰۰ درصد را به خود اختصاص می دهد . به عنوان مثال مارکت کپ بیت کوین ممکن است ۴۰ درصد ارزش کل بازار را تشکیل دهد و با رشد قیمتی پس از مدتی ۶۰ درصد ارزش کل بازار را به خود اختصاص دهد .

مطالب مرتبط

استخراج بیت کوین

معدن بیت کوین

فین تک

این معیار این روزها در بازار ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد و عده ای از تریدرها بر این اساس ترید می کنند .

دلیلی که برای استفاده از این آیتم می توان پیدا کرد این می باشد که چون ارزهای دیجیتال مجازی هستند و عملا نمی توان پول و نقدینگی را به این بازار تزریق کرد برای بالا رفتن قیمت یک ارز فشار خرید و تقاضا باید از سمت دیگر کوین ها ایجاد گردد و این منجر به کاهش قیمت آلت کوین ها و افزایش قیمت بیت کوین می گردد و تحلیل گران بر این عقیده اند که دامیننس بیت کوین همواره به سمت حالت بالانس گرایش پیدا می کند و زمانی که دامیننس بیت کوین بسیار کاهش پیدا کرده پوزیشن خرید باز می کنند و زمانی که دامیننس آن از حالت بالانس بالاتر رفته پوزیشن فروش باز می کنند .

بالانس دامیننس بیت کوین به صورت تجربی و بر اساس نظر شخصی یک تریدر به عنوان یک خط میانگین بلندمدت در نمودار ارزش بازار بیت کوین و ارزش کل بازار به دست می آید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.