اسکم

اسکم (SCAM)

این روزها که بازار توکن ها و کوین ها و آی سی او ها داغ است دائما اخباری مبنی بر کلاه برداری , نابود شدن و هک شدن و … می شنویم . واقعیت این است که هنگامی که جو سازی می شود و بازاری داغ می شود و عده ای بدون مطالعه و تجربه پا به بازاری و به خصوص بازارهای مالی که تریدها به صورت لحظه ای صورت می گیرند و سرمایه ها فرار هستند عده ای میدان را برای کلاه برداری مناسب می بینند .

مطالب مرتبط

استخراج بیت کوین

معدن بیت کوین

فین تک

آی سی او هایی برای جذب سرمایه ارائه می گردند اما برخی ایده های بیهوده ای دارند و طرح ها خیلی جالب نیستند و تیم معتبری ندارند و بعد از مدتی شاهد نابود شدن آی سی او و نابود شدن توکن هستیم . سایت های بسیاری هستند که در مقابل گرفتن سرمایه به کاربران سود می دهند و پس از مدتی شاهد کلاه برداری آن ها هستیم که معروف ترین آن ها بیتکانکت (bitconnect) است که سر و صدای زیادی به پا کرد .

برخی سایت ها و آپ ها را نیز شاهدیم که ماین رایگان و ماین ابری و امثال این ها را ارائه می دهند اما در واقع از ظرفیت سیستم های کاربران به نفع خود بهره می برند و یا بدافزارهایی را بر روی سیستم نصب می کنند که پسوردها و رمزهای حساب های بانکی و کیف پول های ارزهای دیجیتال کاربران را هک می کنند .

در واقع به مجموعه فعالیت ها و فرآیندهایی که در مارکت ارز دیجیتال صورت می گیرد و منجر به کلاه برداری و از دست رفتن سرمایه افراد می گردد اسکم می گویند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.