ترید

ترید چیست؟ (what is trade)

ترید به معامله کردن یک کالای فیزیکی و یا مجازی یا سهام در هر صنف و بازاری اطلاق می گردد . خرید و فروش یک کالا در بازار مسکن , خودرو , طلا , سکه , بورس و …. ترید نامیده می شود و به کسی که به معامله می پردازد تریدر می گویند . اما این واژه بیشتر به کسانی که در بازارهای مالی و بورس های اوراق بهادار یا بازار ارز دیجیتال فعال هستند اطلاق می گردد .

تریدرها هر یک با سیستم های معاملاتی مختص به خود و بررسی تکنیکالی و بنیادی سهام و …. به معامله آن ها می پردازند .

مطالب مرتبط

استخراج بیت کوین

معدن بیت کوین

فین تک

در بورس های اوراق بهادار تریدرها از طریق بروکرها یا کارگزاران به سیستم مرکزی معاملاتی بورس دسترسی پیدا می کنند و در یک سیستم یکپارچه به مبادله سهام می پردازند .

در بازار ارزهای دیجیتال تریدرها با ثبت نام در اکسچنج ها و صرافی های آنلاین به پلتفرم آن صرافی جهت ترید دسترسی پیدا می کنند . پلتفرم اکسچنج های مختلف یکپارچه نیست و هیچ اتصالی به یکدیگر ندارند . از این رو ممکن است تفاوت های قیمتی در اکسچنج های مختلف پدید آید اما این امر در مدت زمانی بسیار کوتاه رخ می دهد و به سرعت اختلاف قیمت ها بین اکسچنج های مختلف از بین می رود و قیمت ها هماهنگ می گردد .

برخی از اکسچنج های مختص این بازار می توان به binance , bitfinex , bittrex , okex , houbi , hitbtc ,upbit , coinbase , poloniex . localbitcoins , kraken , io , bitstamp , cryptonex , bitmex ,  bithumb ,  coinsbank و …. اشاره نمود .

توصیه می شود برای ترید و معامله از اکسچنج های غربی و وابسته به ایالات متحده آمریکا استفاده نشود . زیرا به دلیل تحریم ها این اکسچنج ها با خطراتی نظیر مسدود کردن حساب , کاربران ایرانی را تهدید می کنند . همان طور که این امر از سوی اکسچنج بیترکس صورت گرفت و سرمایه کاربران ایران در این اکسچنج مسدود گردید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.